امروز: جمعه 11 فروردین 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت اخلاق حرفه ای در سازمان

پاورپوینت اخلاق حرفه ای در سازمان دسته: علوم انسانی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 159 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 117

پاورپوینت اخلاق حرفه ای در سازمان

قیمت فایل فقط 7,200 تومان

خرید

پاورپوینت اخلاق حرفه ای در سازمان

بخشی از متن فایل پاورپوینت :

  • اخلاق چیست ؟

در اخلاق صحبت از خوبی و بدی است .

در اخلاق مدیریت صحبت از خوبی و بدی عمل مدیریتی است .

  • فلسفه اخلاق

فلسفه اخلاق كه با نامهای متعددی مانند فرااخلاق (META ETHICS) ، اخلاق تحلیلی (ANALYTIC ETHICS) و اخلاق انتقادی (CRITICAL ETHICS) نیز شناخته شده، به شیوه‌های گوناگون دسته بندی شده است:

اخلاق كاربردی (APPLIED ETHICS)

یا حرفه ای (PROFESSIONAL ETHICS) كه به زعم پاره ای فیلسوفان، یكی از شاخه های فلسفه اخلاق است.

  • طرح مساله اخلاق در علم مدیریت

اخلاق به عنوان یك علم، مفهوم اخلاق حرفه ای و رابطه آن با بهره وری سازمانی، معیار رفتارهای اخلاقی در سازمان ازجمله محورهای كلیدی است كه امروزه مورد بحث و بررسی اندیشمندان و متخصصان در رشته های مختلف از جمله در مدیریت قرار گرفته است.

یكی از عمده ترین دغدغه های مدیران كارآمد در سطوح مختلف، چگونگی ایجاد بسترهای مناسب بـرای عوامل انسانی شاغل در تمام حرفه ها است تا آنها با حس مسئولیت و تعهد كامل به مسایل در جامعه و حرفه خود به كار بپردازند و اصول اخلاقی حاكم بر شغل و حرفه خود را رعایت كنند.

این مدیران به رغم كارآمد بودن بعضاَ با توفیق روبرو نیستند و هرازگاهی در رسانه های جمعی می خوانیم پل یا ساختمانی فرو می ریزد، جاده ای غیراستاندارد ساخته می شود، سازمانی ورشكست می شود، پسابهای كارخانه ای به رودخانه ای سرازیر و یا یكی از كارخانه های صنایع غذایی به علت عدم رعایت مسایل بهداشتی تعطیل می شود.

  • دلایل وقوع این اتفاق‌ها چیست؟

دلایل در بطن و نهاد فرایند مشاغل گوناگون و فرهنگ حاكم بر آن استوار است یعنی همان اصول زیربنایی كه باید بدان پایبند بود. اصولی كاملاً اخلاقی و حرفه ای كه باید ازمنظر اقتصادی، فرهنگی، مدیریتی، سیاسی، ارتباطاتی و اجتماعی موردبررسی و مطالعه قرار گیرد.

  • چرا در برخی مشاغل و حرفه‌ها، چنین اصولی به خوبی رعایت می شود و در برخی دیگر نه؟

یكی از اهداف اصلی در تدوین اصول اخلاقی حرفه ای در بطن حرف گوناگون در جامعه، ایجاد رضایتمندی در نیروی انسانی و درنهایت مشتریان در جامعه است مثلاً اصول اخلاق حرفه ای در حرفه روزنامه نگاری باعث می شود تا اخبار و اطلاعات بطور واقعی، سریع و موثق به مخاطبان برسد و این اطلاعات درست و به دور از شایعـــــات است كه نقش مهمی در تصمیم گیری‌های افراد حاكم بر جامعه و نیز مردم ایفا می كند.

و...

مشخصات فایل :

117 صفحه

فرمت فایل ppt

قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 7,200 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت اخلاق حرفه ای در سازمان

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر