امروز: چهارشنبه 13 فروردین 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق در مورد حافظه

دانلود تحقیق در مورد حافظه دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 2100 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 34

BIOS نرم افزار خاصی است که بعنوان اینترفیس بین عناصر سخت افزار نصب شده بر روی سیستم و سیستم عامل ایفای وظیفه می نماید BIOS این اطمینان را به عناصر سخت افزاری نظیر تراشه ها، هارد دیسک، پورت ها ، پردازنده و خواهد داد که به درستی عملیات خود را در کنار یکدیگر انجام دهند

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

نام فایل : حافظه

فرمت : .ppt

تعداد صفحه/اسلاید : 34

حجم : 2 مگابایت


بنام خدا
*
*
3- حافظه (Memory)
حافظه های BIOS
BIOS نرم افزار خاصی است که بعنوان اینترفیس بین عناصر سخت افزار نصب شده بر روی سیستم و سیستم عامل ایفای وظیفه می نماید.

BIOS این اطمینان را به عناصر سخت افزاری نظیر : تراشه ها، هارد دیسک، پورت ها ، پردازنده و ... خواهد داد که به درستی عملیات خود را در کنار یکدیگر انجام دهند.

مهمترین وظیفه BIOS استقرار سیستم عامل در حافظه است.

نرم افزار فوق در حافظه ای خاص از نوع ROM
و بصورت یک تراشه بر روی بورد اصلی نصب می گردد.
*
4- هارد دیسک (Hard Disk)
یک حافظه با ظرفیت بالا و دائم که از آن برای نگهداری اطلاعات و برنامه ها استفاده می گردد.  بر روی هر کامپیوتر حداقل یک هارد دیسک وجود دارد. برخی از سیستم ها ممکن است دارای بیش از یک هارد دیسک باشند. هارد دیسک یک محیط ذخیره سازی دائم برای اطلاعات را فراهم می نماید . اطلاعات دیجیتال در کامییوتر می بایست بگونه ای تبدیل گردند که بتوان آنها را بصورت دائم بر روی هارد دیسک مغناطیسی ذخیره کرد.
*
4- هارد دیسک (Hard Disk)
هارد دیسک در سال 1950 اختراع گردید. هارد دیسکهای اولیه شامل دیسک های بزرگ با قطر 20 اینچ بوده و توان ذخیره سازی چندین مگا بایت بیشتر را نداشتند. هارد دیسک ها دارای یکPlatter (صفحه) به منظور نگهداری محیط مغناطیسی می باشند. عملکرد یک هارد دیسک مشابه یک نوارکاست بوده و از یک روش یکسان برای ضبط مغناطیسی استفاده می نمایند. هارد دیسک و نوارکاست از امکانات ذخیره سازی مغناطیسی یکسانی نیز استفاده می نمایند.
لایه مغناطیسی بر روی یک نوار کاست بر روی یک سطح پلاستیکی نازک توزیع می گردد. در هارد دیسک لایه مغناطیسی بر روی یک دیسک شیشه ای و یا یک آلومینیوم اشباح شده قرار خواهد گرفت.
*
4- هارد دیسک (Hard Disk)
بمنظور افزایش ظرفیت هارد دیسک می توان تعدادی از صفحات را استفاده کرد. شکل زیر هارد دیسکی با سه صفحه و شش هد خواندن/ نوشتن را نشان می دهد.
*
4- هارد دیسک (Hard Disk)
....

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود تحقیق در مورد حافظه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر