امروز: چهارشنبه 13 فروردین 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق در مورد جهان در عصر بعثت

دانلود تحقیق در مورد جهان در عصر بعثت دسته: علوم انسانی
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: zip
حجم فایل: 2765 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 89

در این كتاب می خواهیم تابلو كوچك از جهان در عصر بعثت ترسیم کنیم عصری كه قران ان را ((گمراهی اشكار)) می داند ناگفته پیداست كه مسئولیتی سنگین است و راهی طولانی اما در هر حال بحثی است لازم چون تا وضع جهان را در ان روزگار نشناسیم نمی توانیم به خوبی نیاز جامعه ی بشری را به نهضت بزرگ اسلامی دریابیم و نقش وتاثیر اسلام را در برانداختن این فساد وگمراهی ب

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

نام فایل : جهان در عصر بعثت

فرمت : .ppt

تعداد صفحه/اسلاید : 89

حجم : 2 مگابایت


مشخصات كتاب
1-عربستان 2- ایران
3-امپراتور روم شرقی 4- هندوستان
اپنﮋ 5-چین 6-
در این كتاب می خواهیم تابلو كوچك از جهان در عصر بعثت ترسیم کنیم,
عصری كه قران ان را ((گمراهی اشكار)) می داند.
ناگفته پیداست كه مسئولیتی سنگین است و راهی طولانی, اما در هر حال ,بحثی است لازم. چون تا وضع جهان را در ان روزگار نشناسیم ,نمی توانیم به خوبی نیاز جامعه ی بشری را به نهضت بزرگ اسلامی دریابیم و نقش وتاثیر اسلام را در برانداختن این فساد وگمراهی بدانیم .از این پس ما سعی می كنیم تا انجا كه ممكن است حوادث و اوضاع هر یك از كشورهارا در قرن ششم واوایل قرن هفتم میلادی را در عصر بعثت است بیان كنیم.
با وجود این از حوادث پیشین ,مخصوصا قرون چهارم و پنجم میلادی تا انجا كه به عصر بعثت مربوط است.
شبه جزیره عربستان:
عربستان ,بزرگترین شبه جزیره دنیا در جنوب غربی اسیا است و از طرف شمال ریگزار های وسیع ان را پوشانده و به عراق و اردن محدود می شود.
این شبه جزیره عموما دریا است وحاشیه باریكی از سرزمین های مسكونی ,اطراف ان را فرا گرفته وغالبا محصور به دریاست وبدین ترتیب علاوه بر صحرا های ریگزار,نواحی كوهستانی معتدل وقسمتهای ساحلی گرم ومرطوب هم دارد.

مردم عربستان :
تقریبا 1/6 مردم عربستان شهرنشین بودند كه بیشتر درنواحی جنوب ودر قسمت شمال وشمال غربی حیره وغسان بسر می بردند ودر حجاز هم سه شهر مكه,یثرب وطایف وجود داشت . دیگر ساكنین عربستان ,اعراب صحرانشین وبیابانگرد بودند وبه طور كلی شهرنشینان عرب هم خمیر
مایه ی اخلاق وروحیات خود را از صحرا نشینی ونظام قبیله ای گرفته بودند.
جزبعضی نواحی شمال وجنوب ,دیگر سرزمینهای عربستان كمتر مورد توجه غارتگران بین المللی بود, از این رو ناحیه ی حجاز استقلال وانزوای خود را حفظ كرده بود وكمتر تحت تاثیر افكار وزندكی وتمدن دیگران قرار می گرفت .
عرب بادیه ,تابع نظم وفرمانروی وتسلیم در برابر قدرت نیست ,به خود وافراد قبیله اش متكی است وبا دیگران همان می كند كه ناسیونالیستهای افراطی ونژادپرستان بادیگر نژادها وملتها می کنند.
باوجود این مهمان نواز است و با قناعت و سخت كوش و جنگجو زندگی می كند.
دلخوشیهای عرب بادیه شتر,شمشیر و شعر است.
حكومت:
اعراب تابع حكومتی نبودند ونظم سیاسی نداشتند واساس ملیت و جامعه انان را قبیله تشكیل می داد . قبیله مجموع چند خانواده وقوم و خویشاوند است كه تحت ریاست شیخ قبیله ,كه معمولا كهنسالترین افراد قبیله است ,بسر می برند.
شیخ قبیله موقعیت خود را در اثر تدبیر وجوانمردی وشجاعت بدست اورده وبیشتر در زمینه ی جنگی رهبری را به عهده دارد .ونیز در كارهای عمومی قبیله ورفع دعوی بین افراد قبیله نظر می دهد.
ریاست شیخ كاملا جنبه ی استبدادی ندارد و در امور مهم با انجمنی كه از بزرگان قوم وسران خاندانها تشكیل شده است مشورت می كند.
انتساب قبیله در اثر روابط خویشاوندی است.افراد می توانستند تحت شرایطی وابسته ی قبیله ای باشند وانان را ((دخیل قبیله)) می نامند.
تعصب قبیله ای :
....

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود تحقیق در مورد جهان در عصر بعثت

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر