امروز: یکشنبه 5 خرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت احکام محتضر

پاورپوینت احکام محتضر دسته: پاورپوینت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 305 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 22

دانلود پاورپوینت احکام محتضر بررسی احکام محتضر پاورپوینت جامع و کامل احکام محتضر کاملترین پاورپوینت احکام محتضر پکیج پاورپوینت احکام محتضر مقاله احکام محتضر تحقیق احکام محتضر

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 22 صفحه

1 بسم الله الرحمن الرحیم 2 احکام محتضر درس نهم 3 حضرت آقا ( حفظه الله ):
عزیزان من ! هدف اصلی دشمنان -چه خارجی ، چه دشمنان دورو و منافق داخلی - عبارت است از نفی حکومت دینی و حکومت اسلام ؛ اصل قضیه برای اینها این است و به کمتر از این هم راضی نیستند . تا وقتی مسئولان کشور به مبانی دین و اسلام و فقاهت پایبندند اینها در این کشور نمی توانند کاری بکنند .
4 مطلع درس درس نهم :احکام محتضر أین تذهبون؟! احکام 5 فهرست روبه قبله نمودن محتضر مستحبات احتضار احکام بعد از مرگ احکام غسل میت احکام کفن میت احکام حنوط نماز میت نماز وحشت احکام دفن غسل مس میت درس نهم : احکام محتضر احکام 6 روبه قبله نمودن محتضر درس نهم : احکام محتضر مسلمانی را که محتضر است یعنی در حال جان دادن است مرد باشد یا زن ، بزرگ باشد یا کوچک ، باید به پشت بخوابانند به طوری که کف پاهایش به طرف قبله باشد و اگر خواباندن او کاملا به این طور ممکن نیست بنابر احتیاط واجب تا اندازه ای که ممکن است باید به این دستور عمل کنند و چنانچه خواباندن او به هیچ قسم ممکن نباشد به قصد احتیاط او را رو به قبله بنشانند و اگر هم نشود باز به قصد احتیاط او را به پهلوی راست یا به پهلوی چپ ، رو به قبله بخوابانند.

رو به قبله کردن محتضر بر هر مسلمانی واجب است و اجازه گرفتن از ولی او لازم نیست. احکام 7 مستحبات احتضار درس نهم : احکام محتضر مستحب است : شهادتین و اقرار به امامت 12 امام علیهم السلام و سایر عقاید حقه را به محتضر طوری تلقین کنند که بفهمد. کسی که سخت جان می دهد ، اگر ناراحت نمی شود به جایی که نماز می خوانده ببرند. این دعاها را طوری به محتضر تلقین کنند که بفهمد:
اللهم اغفرلی الکثیرمن معاصیک و اقبل منّی الیسر من طاعتک یا من یقبل الیسر و یعفو عن الکثیرإقبل منّی الیسر و اعف عنی الکثیرانک انت العفو الغفور ، اللهم ارحمنی فانک رحیم. احکام 8 احکام بعد از مرگ
دهان میت را بر هم بگذارند که باز نماند.
چشمها و چانه میت را ببندند.
دست و پای او را دراز کنند.
پارچه ای روی او بیندازند.
اگر شب مرده در جایی که مرده چراغ روشن کنند.
برای تشیع جنازه او مؤمنین را خبر کنند.
در دفن میت عجله نمایند. درس نهم : احکام محتضر بعد از مرگ مستحب است : احکام 9 احکام بعد از مرگ غسل و کفن و نماز و دفن مسلمان غسل و کفن و نماز و دفن مسلمان دوازده امامی بر هر مکلفی واجب است (واجب کفایی) و اگر بعضی انجام دهند از دیگران ساقط می شود. و اگر کسی انجام ندهد همه معصیت کرده اند.
بنا بر احتیاط واجب حکم مسلمانی که دوازده امامی نیست مثل مسلمان دوازده امامی است.
برای غسل و کفن و نماز و دفن میت باید از ولی او اجازه بگیرند. درس نهم : احکام محتضر احکام 10 احکام غسل میت درس نهم : احکام محتضر واجب است میت را سه غسل بدهند با آبی که با سدر مخلوط باشد با آبی که با کافور مخلوط باشد با آب خالص احکام 11 احکام غسل میت درس نهم : احکام محتضر کسی که میت را غسل می دهد ، باید : مسلمان دوازده امامی باشد عاقل باشد مسائل غسل را بداند بنابر احتیاط واجب بالغ باشد احکام 12 احکام غسل میت درس نهم : احکام محتضر بچه سقط شده اگر چهار ماه یا بیشتر دارد باید غسل بدهند اگر چهار ماه ندارد در پارچه ای بپیچند و بدون غسل دفن کنند احکام 13 احکام غسل میت اگر زن ، مرد را و مرد ، زن را غسل دهد باطل است {در غیر موارد ضرورت} مگر زن و شوهر.

نگاه کردن به عورت میت حرام است و اگر نگاه کند:
معصیت کرده
ولی غسل باطل
نمی شود


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت احکام محتضر , بررسی احکام محتضر , پاورپوینت جامع و کامل احکام محتضر , کاملترین پاورپوینت احکام محتضر , پکیج پاورپوینت احکام محتضر , مقاله احکام محتضر , تحقیق احکام محتضر

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر