امروز: پنجشنبه 22 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت آسمان در شب

پاورپوینت آسمان در شب دسته: پاورپوینت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 710 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 13

دانلود پاورپوینت آسمان در شب بررسی آسمان در شب پاورپوینت جامع و کامل آسمان در شب کاملترین پاورپوینت آسمان در شب پکیج پاورپوینت آسمان در شب مقاله آسمان در شب تحقیق آسمان در شب

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 13 صفحه

کلاس چهارم
موضوع: آسمان در شب منظومه شمسی چیست؟ به زمین و هشت سیاره که شامل(عطارد،زهره،زمین،مریخ،مشتری،زحل،اورانوس،نپتون)
که به دور خورشید می چرخند،منظومه شمسی می گویند.


مدار: مسیر مشخصی است که هر سیاره در آن مسیر به دور خورشید می چرخد.

سیاره:جرم کروی،جامد و بزرگی هستند که به دور خورشید می گردند و از خود نور ندارند.

ستاره:یک کره درخشان در فضا است که مقدار بسیار زیادی نور و انواع دیگر انرژی ها را تولید می کند. خورشید:
خورشید تنها سیاره منطومه شمسی است که 150 میلیون کیلومتر از زمین فاصله دارد.اندازه خورشید آنقدر بزرگ است که حدودا به اندازه 1میلیون کره زمین را می توان درون آن جای داد.جنس آن بیشتر از گاز هیدروژن است که منبع سوخت و انرژی آن نیز می باشد.خورشید بزرگترین ستاره موجود در جهان هستی (کیهان) نیست،بلکه به دلیل نزدیکی به زمین،از ستارگان دیگر پرنورتر و بزرگتر دیده می شود و دلیل ندیدن ستارگان دیگر در طول روز،به علت نور بسیار زیاد خورشید است. سیاره اول:عطارد(تیر) نزدیک ترین سیاره به خورشید است.بسیار داغ است.در روی آن فقط دره ها و کوه های خشک وجود دارد. موجود زنده و گیاه ندارد.قمر ندارد.جو(آتمسفر)ندارد.تفاوت دمای شب و روز در آن بسیار بالاست و در هر 59 روز به دور خود می چرخد و مدت زمان چرخش آن به دور خورشید 88 روز است.

سیاره دوم: زهره(ناهید) نزدیک ترین سیاره به زمین است.بسیار داغ و پوشیده از ابر است.صبح ها و عصرها، د رمحل طلوع و غروب خورشید دیده می شود.به همین دلیل به آن ستاره شامگاهی نیز می گویند.
این سیاره تقریبا هم اندازه زمین است،بسیار پرنور است و آب و موجود زنده در آن نیست.قمر ندارد،جو آن عمدتا ار کربن دی اکسید است.جهت چرخش زهره به دور خورشید ، خلاف چرخش دیگر سیارات است.
زهره به دلیل داشتن جو غلیظ که گرما را در خود نگه می دارد ، داغ ترین سیاره منظومه شمسی است و مدت زمان هر بار چرخیدن به دور خورشید 225 روز است.

سیاره سوم:زمین (ارض) تنها سیاره منظومه شمسی که در ان هوا،اقیانوس و حیات وجود دارد.70درصد زمین پوشیده از آب است.دارای جو است که بیشترین آن را گاز نیتروژن،اکسیژن ،کربن دی اکسید و ... پر کرده واگر جو از بین برود ،دمای روز زیاد و دمای شب کم می شود پس زمین نه خیلی داغ مانند عطارد است و نه خیلی سرد مانند نپتون.
حرکت زمین به دور خورشید(حرکت انتقالی) که باعث وجود آمدن سال می شود و حرکت زمین به دور خود (حرکت وضعی) باعث بوجود امدن شبانه روز می شود. مدت گردش زمین به دور خود 24 ساعت یا یک شبانه روز بوده و مدت گردش آن به دور خورشید 365 روز می باشد.
تنها قمر زمین و نزدیک ترین جرم آسمانی
به زمین «ماه» نام دارد.نوری که از بازتاب
نور خورشید از سطح ماه به زمین می تابد،مهتاب نام دارد.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت آسمان در شب , بررسی آسمان در شب , پاورپوینت جامع و کامل آسمان در شب , کاملترین پاورپوینت آسمان در شب , پکیج پاورپوینت آسمان در شب , مقاله آسمان در شب , تحقیق آسمان در شب

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر